0

Kendi NS lerimi kullanmak istiyorum

Merhaba kendi NS adreslerimi kullanamaz mıyım? Sizin nslerine yonlendirmek zorundamıyız, yonlendirmez isek maillerimiz mi çalışmıyor yada ptr kaydı mı olmuyor. Bilgi dökumanlarınız cok eksik anasayfanızda kayıt ol butonu localhost hala,
Sizin için en uygun Otomasyon sistemini hazırladık yazmışsınız üye olmadan göremiyoruz tabi kayıt olduk al sana dk 1 gol 1 / Monitoring Aktivasyon İşlemi Onayı : Bu özelliğimiz şuan kullanıma kapalıdır. SSH search konsol calışmıyor, Uzun yıllar bu sektordeyim Netinternet adı olduğu için kayıt oldum ama her yerden hayal kırıklığı çıkıyor resmen. Hetznerden 2 euro luk cloud makina alsaydık daha iyiydi. Netinternet hizmetlerine gerçekten yakıştıramadım. orda da kaydım var keşke ana siteden devam etseydim.

ns1.domain….com sunucu İP
ns2.domain…comsunucu İP


0

Teknik olarak ilkbyte yönlendirmenize gerek yok fakat ana domaininiz bir dns serverinden,ns1, ns2 kaydınızı alması gerekir. Mesela ben ana domainimi cloudflare a yönlendirdim oradan sunucu için ns1 ns2 kaydı oluşturup yönlendirmelerimi yaptım.

Bundan sonra sunucuya yönlendireceğim domainleri ana domainimin ns1 ns2 kaydına göre ayarladım, teknik olarak burada ilkbyte bir bağımlılığınız yok, maillerinizin çalışması mx kaydına bağlıdır onuda aynı şekilde dns yönetimi yaptığınız platformdan yapabilirsiniz.

1

Domain sağlayıcınız üzerinden özel name server oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz özel name server adreslerinin ilkbyte altyapısı üzerinde bulunan, alan adı eklenirken seçilmiş olan sunucunun IP adresini işaret etmekte olması gerekmektedir.

Cevabınız


  YENİ SORU SOR
Eklenme Tarihi : 14.12.2020 15:24
Görüntüleme : 550
Etiketler : DNS