I L K B Y T E

Referans Programı

Puan Sistemi Nedir?

Puan sistemi, yaptığınız aktiviteler karşılığında ilkbyte tarafından size sunulan bir hediye/ödül sistemidir. Kontrol Paneli > Ödemeler sayfası üzerinden Hediye Kullanım Hakları başlığı altında mevcut puanlarınızı görebilirsiniz. Hemen altındaki Hediye Puanları Kullanın butonuna basarak puanlarınızı harcayabilirsiniz. Kazandığınız ve harcadığınız tüm puanların detayına Ödemeler sayfasında yer alan Puanlarım menüsünden görüntüleyebilirsiniz. Puanlar sadece mevcut var olan bir hizmet için veya ilkbyte ile bu konuda iş ortaklığı yapan diğer kuruluşlarda geçerlidir. Eğer isterseniz ve karşılıklı anlaşırsanız puanlarınızı bir başka ilkbyte hesabına transfer edebilirsiniz.

Nasıl Puan Kazanırım?

Bize referans olarak puan kazanmak

Bize kazandırdığınız her yeni kullanıcının başarılı siparişinde 1000 puan kazanabilirsiniz. Bunun için Kontrol Paneli > Ödemeler > Puanlarım sayfasında yer alan Özel Referans Bağlantısı başlığı altında size özel olarak üretilmiş referans bağlantı adresini kullanmanız gerekir. Size ait referans bağlantı adresi ile sayfamızı ziyaret eden kullanıcılara kırk beş gün geçerli cookie (çerez) yüklenir ve eğer herhangi bir hile yok ise (bu işlemi siz gerçekleştirmiyorsanız) kullanıcının adrese girdikten kırk beş gün içerisinde hesap açması ve başarılı bir sipariş vermesi durumunda 1000 puan kazanırsınız. Kazanılan puanı hemen görebilir ancak yine kırk beş gün sonra kullanabilirsiniz. Eğer bize kazandırdığınız kullanıcı, sunucusunu bir aydan önce silerse beklemedeki puanlar da iptal olacaktır. Kazandığınız puanları dilediğiniz gibi sistemde kullanabilir veya bir başka hesaba transfer edebilirsiniz.

Bilgi kaynağı sayfasına dokümanı yazarak kazanmak

Belirlediğimiz kurallara uygun olarak yazılan bilgi kaynağı dokümanları ile puan kazanabilirsiniz. Her doküman içeriğine göre 250 ile 1000 puan kazandırır. Dokümanlar markdown yazı formatında yazılarak tarafımıza gönderilir, editörler tarafından incelenen yazı kendi ad ve soyadınız ile Bilgi Kaynağı sayfamızda yayınlanır.

Soru/Cevap sayfasında soru cevaplayarak kazanmak

Sistem yöneticileri ve yazılım geliştiricilere özel Türkçe bilgi kaynağı oluşturmak bizim en büyük amaçlarımızdan biridir. Hedefimize ulaşmak için çok daha fazla insan gücüne ihtiyaç duyuyoruz. Soru/Cevap sayfası internet için Türkçe içerik oluşturma hedefimizde en güvendiğimiz kaynaklarımızdandır. Bu sayfamızda sorulan sorular için verilecek En İyi Cevaplar karşılığında sizlere 100 ile 1000 arasında puan kazandırıyoruz. En iyi cevap seçimi, soruyu soran kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Cevap yazım kalitesine göre de puan kazanım oranı editörler tarafından incelendikten sonra yapılmaktadır.

Puanlar Nasıl Harcanır?

Kazandığınız puanlar varsayılan hesabınız altında biriktirilir. Eğer birden fazla hesaba sahip bir kullanıcıysanız varsayılan hesabınızın size ait bir hesap olduğuna emin olunuz! Puanlarınızı mevcutta aktif olan bir hizmetin sonraki yenileme süresini uzatarak harcayabilirsiniz. Aynı zamanda anlaşmalı kuruluşlardan puanlarınız karşılığında ürün/hizmet satın alabilirsiniz. Bu bir fiziksel ürün veya bir başka hizmet için indirim kuponu şeklinde olabilir. Tüm detaylara Kontrol Paneli > Ödemeler sayfası üzerinden Hediye Kullanım Hakları başlığı altında yer alan Hediye Puanları Kullanın sayfasında görebilirsiniz. Hediye puanlarınızı diğer ilkbyte hesap sahiplerine transfer edebilirsiniz. Puanların iki hesap sahibi arasında varılacak herhangi bir anlaşma ile para karşılığında transferi konusunda bir kısıtlamamız bulunmamaktadır.

Nasıl Başlarım?

Başlamak çok kolay! Eğer ilkbyte.com üyesi değilseniz hemen tıklayın ve ücretsiz üye olun. Dokümanlar ve Soru/Cevap sayfası cevapları hakkında bilgi almak için alt kısımda yer alan iletişim formunu doldurun. İçerik seçimi hakkında bilgiye ihtiyacınız var ise bu konuda size yardımcı olabiliriz.