I L K B Y T E

Rescue Mode

Kurtarma modları iki kısımdan oluşmaktadır, bunlardan Rescue Mode özelliği ile artık erişilemez hale gelmiş işletim sistemi açılmayan veya herhangi bir hatadan dolayı kullanılmaz hale gelen sunucularınızın düzeltilmesi ya da içerisinden verilerin kurtarılması için kullanılan özel bir başlangıç diskidir.

Sunucular rescue mode ile başlatıldığında sunucu sanal diskiniz ikincil bir disk olarak tanımlanır ve rescue mode işletim sistemi ana disk olarak boot edilir. Rescue mode Linux işletim sistemine sahiptir. Sunucu resuce mode ile açılarak SSH veya konsoldan erişerek sunucu diskinize erişip işlem yapmanıza olanak sağlanır.

Kurtarma Modları

Parola Sıfırlama

Parola sıfırlama kurtarma modu, hazır uygulama ve işletim sistemi kütüphanesi üzerinden kurulmuş olan ve desteklenen diğer Linux işletim sistemlerinde kaybedilen kullanıcı parolasını sıfırlamak için kullanılan bir kurtarma modudur.

Çalışma prensibi, sunucunuzun kapatılarak parola sıfırlama sistemine mount edilip, verdiğiniz kullanıcı adı ve parola bilgilerini PAM dosyasına işleme yöntemi ile yapılmaktadır. Bu işlemde herhangi bir şekilde sunucunuzda agent yazılım olmaksızın, sunucunuza gerçek bir kişinin veya sistemin erişimi olmaksızın güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Parola Sıfırlama

Özelliklerimiz hakkında sorunuz mu var?