I L K B Y T E

Hibrit Disk Nedir?

Hibrit Disk Nedir?

Giriş

Hibrit diskler klasik sabit disk ve SSD disk teknolojisini bir arada sunan depolama teknolojisidir. SSHDD şeklinde adlandırılmaktadır. Hibrit disklerin yapısında belirli bir boyutta SSD birim bulunurken, yapısında klasik sabit disk birimi de bulundurmaktadır. SSHDD disklerde bulunan özel kontrolcü ile sık erişilen veriler SSD birimde depolanırken, sık erişilmeyen temel veriler sabit disk bölümünde saklanır. Özel kontrolcü sayesinde diskten maksimum verimlilik sağlanır. Sık erişilen verilerin SSD birimde saklanması sayesinde sabit diskin ömürü arttırılırken, enerji tüketimi de minimum seviyede tutulur.

Sonuç

SSHDD diskler, HDD ve SSD teknolojilerinin arasında bulunan, bütçe yetersizliği gibi durumlarda tercih edilebilir ürünlerdir. Fiyatları SSD disklere göre makul seviyededir.

SSHDD üreticileri arasında Seagate öne çıkmakta olup gelişmiş algoritmalara sahip özel kontrolcüsü ile maksimum seviyede verimlilik ve performans sağlamaktadır.

SSHDD diskler yüksek depolama ihtiyacı ve SSD diskler için yeterli olmayan bütçe durumlarında tercih edilebilir ürünlerdir.

  • Etiketler:
  • Hibrit Disk Nedir

Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış

Yorum Ekleyin

Yorumunuzu göndermek için oturum açın veya hesabınız yoksa kaydolun.

Giriş Yapın